Evde Yara Bakım

Levent Home Care olarak hastalarımıza, özellikle uzun süreli takip ve tedavi gerektiren yara iyileşme süreçlerinde uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz. Evde yara bakımı hizmeti ile hastaneye gelmenize gerek kalmadan evinizde ya da bulunduğunuz ortamda yara bakım ve tedavisini yaptırmanız mümkün olmaktadır. 

Yara bakım ekibimiz, konusunda uzman doktorlar ve tecrübeli yara bakım hemşirelerinden oluşmaktadır.

Evde Yara Bakımı Nasıl Yapılır?

Yara bakımında süreç doktorlarımızın yarayı değerlendirmesi ve yaranın sebebine yönelik araştırmaları yapmasıyla başlar. Yaranın tedavisi ve bakımının planlanmasının ardından yara bakım hemşirelerimiz hastalarımızı düzenli olarak ziyaret ederek iyileşmeyi takip ederler. Bu süreçte hasta ve yakınları bakımla ilgili detaylı bilgilendirilirler.

Yara bakım sürecinde doktorlarımızın kontrolleri sırasında özellikle bası yaralarında enfeksiyon oluşması halinde antibiyotiklerle enfeksiyon tedavi edilir. Doku ölümleri oluşması halinde ise cerrahi ekibimizin müdahaleleri ile ölü dokuları temizlenir. Özellikle akıntılı yaralarda vakumlu tedavi aparatları ile iltihaplı akıntılar yara yüzeyinden uzaklaştırılır ve iyileşme hızlandırılır.

Neden Evde Yara Bakımı?

  • Enfeksiyon riski daha azdır.
  • Ev konforunda yara bakım ve tedavinizi yaptırırsınız.
  • Salgın hastalıklara karşı izole yaşamınıza ev ortamında kalarak devam edebilirsiniz.
  • Hastane ortamından ve hastane psikolojisinden uzakta kalırsınız.
  • Ulaşım probleminiz tamamen ortadan kalkmış olur.